Personální a pedagogické zajištění školy

Pedagogický tým tvoří celkem 13 pedagogů, 3 asistent pedagoga a 2 školní asistentky. Všechny pedagogické pracovnice mateřské školy mají odborné vzdělání na pedagogických školách, splňují odbornou pedagogickou způsobilost k vykonávání funkce učitelky mateřské školy. Pracovnice přijatá na funkci asistenta pedagoga v roce 2014 absolvovala v pedagogickém centru kurz pro asistenty pedagoga podle § 20 písm. e) zákona 563/2004 Sb. v rozsahu 80 vyučovacích hodin. Tři učitelky absolvovaly rozšířené studium speciální pedagogiky.

Vzdělání pedagogických pracovnic plně odpovídá zákonem stanoveným normám a všechny pedagogické pracovnice jsou plně kvalifikované. DVPP funguje na základě plánu dalšího vzdělávání. Informace z něj si pedagogičtí pracovníci předávají ústně na pedagogických radách, společnými workshopy. Všechny učitelky se pravidelně každým rokem dále vzdělávají, využívají k tomu nabídek Pedagogického centra v Plzni, jsou vybírány takové vzdělávací akce, které jsou přínosem nejen pro jednu pedagogickou pracovnici, ale formou přenosu ze seminářů a školení i pro další učitelky na škole.

Specializované služby, jako je logopedie, poradenství psychologa, jsou zajištěny odborníky
– klinická logopedka, PPP Plzeň-sever, SPC Plzeň.

Vztahy a komunikace mezi pracovnicemi jsou přátelské, vstřícné.

V mateřské škole pracují 4 provozní pracovnice, některé na částečný úvazek na pozicích domovnice – uklízečka, kuchařka a pomocná kuchařka.

Personální složení školy:

Pedagogické pracovnice: