"Bělásci"

Třída „Bělásků“ se nachází v suterénu 1. pavilonu mateřské školy. Ve třídě je ve školním roce 2019/20 zapsáno 16 dětí ve věku 2,5 – 3,5 roku, z toho 7 chlapců a 9 děvčat. Ve třídě jsou zapsáni dva chlapci s integrací.

V šatně má každé z dětí své místo se značkou, kde si odkládá oděvy. Vedle šatny je umístěna zrekonstruovaná umývárna spojená s WC. Zde se děti učí dodržovat hygienické návyky. Každý má svůj vlastní ručník, který po použití ukládá na místo se svojí značkou. Další místností je jídelna, kde je dětem podávána strava během dne.

Třída je vybavena vhodným nábytkem pro ukládání různých stavebnic
a hraček. Děti mají k dispozici hrací koutky. Na koberci během dne probíhají různé činnosti dětí, cvičení, samostatné i skupinové hry a další činnosti. U pracovních stolů si mohou děti kreslit, modelovat, tvořit ze stavebnic a podobně.

Naším cílem je příjemná a vstřícná atmosféra ve třídě. Budeme vést děti ke vzájemné spolupráci, respektování pravidel a ohleduplnosti, přátelství a samostatnosti při všech činnostech. Budeme se snažit formou hry, zábavy a zajímavých činností probouzet v dětech aktivitu, zájem a chuť poznávat svět kolem nás.

Telefonní číslo: 371 656 107, uč. K. Motlíková, chůva M. Laláková, asistent pedagoga J. Milerová