Třída Červánků

V letošním školním roce 2023 – 2024 je ve třídě „ Červánků“ zapsáno 25 dětí ve věku 5 - 6 let. Z toho je 13 děvčat a 12 chlapců. Z celkového počtu 25 dětí je 13 z Plas a 12 je ze spádových obcí.

V letošním školním roce se budeme zaměřovat na předčtenářskou a předmatemetickou gramotnost (vyjadřovací schopnosti, rozvoj slovní zásoby, porozumět čtenému, logopedická prevence…). Dále se budeme soustředit na finanční gramotnost a základy technických dovedností (využití interaktivní tabule, malá technická univerzita…). Budeme se snažit vhodnou motivací vzbuzovat a podporovat zájem o rozvoj tělesné zdatnosti, obratnosti a hlavně radosti z pohybu.

Nemalou pozornost budeme také věnovat rozvoji grafomotoriky (správné držení tužky, procvičování grafomotorických cviků, které předcházejí psaní). Experimentovat budeme v oblasti výtvarné, pracovní, estetické (práce s netradičními materiály, pokusy s barvami, práce s odpadovými materiály, apod.).

Budeme vést děti k tomu, aby si pomáhaly, hezky se k sobě chovaly, rády chodily do školky a jejich tvářičky byly vždy usměvavé.

• Telefonní číslo: 371 656 105, p. uč. E. Kestlerová, K. Motlíková
  • e-mail: cervanci@plasy.cz