Mateřská školaPlasy

Podmínky pro spolupráci s rodiči

Snahou mateřské školy je v posledních letech získávání rodičů dětí ke spolupráci a k vytváření vzájemného porozumění a důvěry při společné výchově jejich dětí.

V průběhu školního roku v jednotlivých ročních obdobích jsou připravovány různé společné akce, do kterých se rodiče s dětmi mohou zapojovat, soutěžit, pozorovat a hovořit v menších třídních kolektivech o problematice výchovy svých dětí.

Pedagogické pracovnice informují rodiče průběžně o výsledcích jejich dětí, konzultují případné výchovné problémy, doporučují případná odborná vyšetření a to prostřednictvím dětského pediatra nebo klinické logopedky.

Mateřská škola nabízí rodičům i poradenskou službu prostřednictvím výchovné poradkyně Milady Davídkové.

Důležité je jednat s rodiči individuálně, slušně, taktně a diskrétně – toto si každá učitelka musí uvědomit před každým jednáním a setkáním s rodiči.

Jednotlivé akce pro rodiče jsou součástí přehledu akcí pro jednotlivá roční období
v  návaznosti na zpracovaný ŠVP školy – plán jednotlivých akcí je přílohou školního programu.

V případě zájmu ze strany rodičů jsme schopni poskytovat informace nebo jen poradit :

• formou konzultací s pedagogem
  • pozorování vlastního dítěte v kolektivu dětí pro orientaci ze strany rodičů
  • zapůjčení odborné literatury
  • zprostředkování kontaktu s různými odborníky

Spolupráce s rodinou probíhá formou :

• společných akcí školy
  • akcemi jednotlivých tříd
  • individuálními pohovory
  • přednáškami odborníků v mat. škole
  • informačními tabulemi s aktuálními tématy
  • informací na webových stránkách mat. školy